تبلیغات
صورتی - قرص‌های ضدبارداری، بافت مغزی زنان را تغییر می‌دهند
صورتی
تو رو میکشم به آسمون دلهای عاشق
 

بسیاری از زنان مدعی‌اند که مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری، آن‌ها را به شخص دیگری تبدیل می‌کند. ظاهرا حق با آن‌ها است چون مطالعات جدید تغییراتی را در بافت بخش پیش‌پیشانی مغز این زنان نشان می‌دهد
شاید شما هم جز خانم‌هایی باشید که از قرص‌های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند، یا دست کم با خانم‌هایی که از این قرص‌ها استفاده می‌کنند در ارتباط نزدیک قرار دارید. آیا تا به حال متوجه تغییری مشهود شده‌اید؟ برخی خانم‌ها مدعی‌اند که با مصرف این نوع قرص‌ها دیگر خودشان نیستند، شما هم با آن‌ها موافقید؟
50 سال از استفاده این قرص‌ها در بین خانم‌ها می‌گذرد و ما هنوز اطلاعات کمی در مورد اثرات جانبی آن‌ها داریم. اگرچه شرکت‌های تولیدکننده دارو مکررا میزان هورمون‌های موجود در قرص‌های پیشگیری از بارداری را کم کرده‌اند تا از عوارض جانبی آن‌ها بکاهند، اما همچنان شکایات فراوانی در مورد آثار این دارو بیان می‌شود: تغییر خلق، افسردگی و کاهش انرژی زندگی. در واقع برخی از انواع این قرص‌ها نه تنها احتمال بارداری را کاهش می‌دهند،‌ بلکه تمایل زنان به برقراری ارتباط جنسی را هم کاهش می‌دهند و یا با تغییرات شدید خلق خانم‌ها، گرایش همسران‌شان را به برقراری ارتباط با آن‌ها کاهش می‌دهند و از این طریق هم،‌ شانس بارداری را کم می‌کنند.
اما این همه داستان نیست. به گزارش پاپ‌ساینس، مطالعات جدید نشان می‌دهند در زنانی که از قرص‌های پیشگیری استفاده می‌کنند، منطقه قشری پیش‌پیشانی مغز بزرگ‌تر می‌شود. این منطقه مسئول فعالیت‌های شناختی مغزی از جمله تصمیم‌گیری است. شاید در نگاه اول بتوان نتیجه گرفت که پس،‌ زنانی که از این قرص‌ها استفاده می‌کنند باهوش‌تر می‌شوند و فعالیت‌های شناختی بهتری از خود نشان می‌دهند.
اما به گفته محققین، مغز مانند یک کندوی زنبور است. تغییر در هر بخشی از آن، روی سایر بخش‌ها تاثیر می‌گذارد. بنابراین حتی ممکن است زنانی که از قرص‌های پیشگیری استفاده می‌کنند،‌ رفتارهای احمقانه بیشتری داشته باشند و یا حتی پرتنش تر و خطرناک‌تر رفتار کنند.
بررسی تاثیر واقعی مصرف قرص‌های پیشگیری، نیاز به مطالعات دقیق رفتاری دارد. آن چه مشخص است،‌ این است که این قرص‌ها، مغز خانم‌های مصرف‌کننده را از نظر فیزیکی تغییر می‌دهند.

منبع: خبرآنلاین


طبقه بندی: پزشکی، 
برچسب ها: قرصهای ضدبارداری، مغز، زنان،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1389 توسط | نظرات ()
برای خواندن مطالب بیشتر به وبلاگ دیگر من مراجعه کنید :
www.dotnetdream.mihanblog.com
برای خواندن مطالب باز جدیدتر به وبلاگ جدید من مراجعه کنید :
www.dotnetboy.ir
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
»
پیوند ها
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :