تبلیغات
صورتی - پول خوشبختی نمی‌ آورَد!
صورتی
تو رو میکشم به آسمون دلهای عاشق
 

همیشه آدم ها فکر می‌کنند با درآمد بیشتر می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند. اما دو تن از استادهای دانشگاه پریستون در این باره نظر دیگری دارند. آنها طی تحقیقاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که درآمد بیشتر تا یک اندازه‌ی مشخصی می‌تواند برای انسان‌ها خوشبختی بیاورد…

.انگس دیون، استاد علم اقتصاد و امور بین الملل به همراه دانیل کیمن ، استاد روان شناس، روی ۱۰۰۰ نفر از ساکنان آمریکا تحقیقی را انجام دادند. روال تحقیق به این ترتیب بود که نظر این افراد را در مورد اتفاقات روزمره و درآمدشان مورد بررسی قرار دادند. نتیجه به دست آمده نشان می‌داد وقتی درآمد تا سقف ۷۵۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد، به موازات آن رفاه و آرامش در زندگیِ این افراد نیز افزایش می‌یابد. اما نکته جالب این بود که بالاتر از این مقدار دیگر در زندگیِ آنها اثری نداشت.

این که افراد تا چه حد احساس خوبی نسبت به زندگی دارند به تجربه های شخصی، موقعیت های روحی مثبت و منفی و نظر آنها در مورد خود برمی‌گردد.

شرایط  زندگی افراد بر کیفیت آن اثر می‌گذارد. در درآمدهای پایین‌تر از ۷۵۰۰۰ دلار شاهد ناراحتی، استرس و کاهش دلخوشی در زندگی هستیم. اگر چه درآمد بیشتر سطح زندگی را بهتر می‌کند ولی دلیل اصلیِ شادی و کاهش استرس و ناراحتی نیست.  در این مرحله است که خلق و خویِ افراد و شرایط زندگی نقش تعیین کننده‌ای پیدا می‌کنند.

سخن آخر اینکه درآمدهای بالا همراه با خوشی و شادی نیست ولی نوعی از زندگی را برای ما به ارمغان می‌آورد که ما فکر می‌کنیم بهتراست.

تهیه شده توسط دانشگاه پریستن


منبع: پیچ گوشتی
طبقه بندی: زندگی،  مسائل زناشویی،  روانشناسی، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 بهمن 1389 توسط | نظرات ()
برای خواندن مطالب بیشتر به وبلاگ دیگر من مراجعه کنید :
www.dotnetdream.mihanblog.com
برای خواندن مطالب باز جدیدتر به وبلاگ جدید من مراجعه کنید :
www.dotnetboy.ir
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
»
پیوند ها
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :