تبلیغات
صورتی - اگه میخواید ازدواج کنید، حتمآ اینو بخونید
صورتی
تو رو میکشم به آسمون دلهای عاشق
 

هفت راز ازدواج موفق


1) زوج های موفق خواسته ها و انتظارات خود را به صراحت می گویند. زوج های موفق قبل از ازدواج، توقعاتی كه از یكدیگر دارند مطرح می كنند، اگر توافق اساسی با هم ندارند (برای مثال مرد فرزند می خواهد ولی خانم مخالف است)، می توانند به شروع و یا خاتمه ازدواج به طور جدی فكر كنند. بعد از ازدواج، زوج های موفق به طور منظم در مورد توقعات و انتظاراتشان با هم صحبت می كنند و اگر اختلافی پیش آمد، آن را به زمان دیگری موكول می كنند تا همدیگر را درك كنند و به توافق برسند.

2) زوج های موفق فردیت خود را حفظ می كنند. بعد از ازدواج استقلال زوج ها كم می شود اگر افراد فرزند داشته باشند روز به روز وابستگی بیشتر می شود و گاهی افراد احساس خستگی می كنند. زوج های موفق می دانند حتی اگر به هم علاقه داشته باشند، گاهی احساس خستگی می كنند. آنان یكدیگر را تشویق می كنند تا همیشه"ما" نباشند و زمانی هم برای "خود" داشته باشند و به كارهای مورد علاقه خود بپردازند.بدین ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می كند و زندگی ، شاداب می شود.

3) زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند. آنان همدیگر را دست كم نمی گیرند و همیشه به فكر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند. معمولاً افراد چند سال پس از ازدواج مانند سال های اول به هم توجه نمی كنند. ولی زوج های موفق، كارهای كوچك نظیر اولویت قرار دادن نیازها و كارهای همسر و كارهای بزرگ نظیر احترام و گوش كردن به حرف های هم را مدنظر قرار می دهند. ازدواج دریای تغییرات است. شما اغلب فراموش می كنید همسرتان مهم است و به او توجه نمی كنید. درعوض به كار، سرگرمی و دوستان اهمیت می دهید ولی زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند.

4) زوج های موفق روش های حل اختلاف را می آموزند. "جان گاتمن" روانشناس كه 20 سال زندگی زوج ها را مطالعه كرده، عامل اصلی موفقیت یا شكست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی حل اختلافات می داند. حتی اگر همسرتان و شما كاملاً با هم یكی باشید ، گاهی با نظر هم موافق نیستید و این مخالفت باعث ناراحتی می شود. نباید به اعتیاد، خشونت و ... رو بیاورید. اگر خواسته شما و همسرتان با هم فرق دارد، باید آن را حل كنید. زوج های موفق با هم صحبت می كنند، حتی اگر احساس بدی نسبت به هم دارند. آنان در مورد اختلافات و مخالفت ها با هم مذاكره می كنند تا به نتیجه عادلانه برسند. آنان از یكدیگر حمایت می كنند و غـُر نمی زنند. آنان می پذیرند در مواردی عشق ، برتر از پیروزی است.

5) زوج های موفق با هم رشد می كنند. مسلماً فردی كه امروز با او ازدواج می كنید،10 سال آینده متفاوت خواهد بود. شما هر دو تغییر می كنید. به ویژه در شرایط سخت زندگی مانند از دست دادن والدین . زوج های موفق می دانند كه یكی یا هر دو در طول زندگی تغییر می كنند و قواعد عوض می شود. پس لازم است تغییر كنید تا بتوانید روابط در حال تغییر را عوض كنید.

6) زوج های موفق برای حفظ روابط می كوشند. زوج های موفق به طور منظم وضعیت زندگی خود را بررسی كرده  و با هم صحبت می كنند تا از شادی و رضایت هر دو از زندگی مشترك مطمئن شوند. اگر یكی ، یا هر دو شما از زندگی مشترك ناراضی هستید، مشكلتان را حل كنید.

7) از مراجعه به مشاور خجالت نكشید. زوج های موفق قبل از مراجعه به مشاور، سند طلاق را امضا نمی كنند. آنان می كوشند كه مشكلات را در اولین فرصت حل كنند.

منبع: سایت تبیان: صفحه اصلی > کلوب ازدواج > انتخاب با چشمان بازهفت راز ازدواج موفق
اگر میخواید ازدواج کنید به دسته مقالات "انتخاب با چشمان باز" سر بزنید تا مقالات زیاد و مفیدی رو مشاهده کنید.


هچنین یه مطلب از مجله موفقیت خوندم که حیفم اومد برای دوستان نزارم. سرمقاله مجله موفقیت شماره 256 ، از مدیر مسئول "احمد حلت" که چنین گفته:

بسیاری از جوانان که در پی تشکیل خانواده هستند، با این سوال مواجه می شوند که چگونه می توانم همسر آینده ام را بشناسم؟ چرا با وجود اینکه چند ماه است با کسی معاشرت میکنم و هر روز با هم صحبت می کنیم، اما هنوز نمی دانم از زندگی چه می خواهد یا صحبت هایمان خیلی کلی و گنگ است! خوبان، گفت و گو باید به صورت هدفمند صورت بپذیرد. شما باید با سوال های اساسی و مهمی که ممکن است ابتدا ساده به نظر برسند، اما در زندگی مشترک نقش اساسی دارند، آشنا شوید. همچنین قبل از ازدواج لازم است باورهای خود را درباره زندگی مشترک بازبینی کنید. زندگی مشترک فراتر از داستان ها و فیلم های عاشقانه ای است که در پایان، همه چیز به خوبی پیش میرود و تا پایان عمر با خوشی در کنار هم زندگی می کنند.
آنچه در اینجا از قلم افتاده است، غنی یا ضعیف بودن خزانه رفتاری زوجین است. اینکه در هر زندگی اختلاف و تنش وجود دارد و با بروز اولین اختلاف، نباید خود را ببازند. شاید لازم باشد قبل از ازدواج، برخی مهارت های مهم را بیاموزید. اگر ازدواج کرده اید، هنوز هم دیر نشده، مطمئن باشید غنی تر شدن خزانه رفتاری تان به غنی تر شدن زندگی مشترک شما کمک خواهد کرد. توصیه من به شما همراهان موفقیت این است که حتمآ از مشاوره پیش از ازدواج بهره ببرید. یادتان باشد در این مشاوره ها به جای شما تصمیم گیری نمی شود، بلکه به شما دیدی واقع بینانه داده می شود تا بتوانید تصمیم گیری آگاهانه تری داشته باشید. در پایان، مطالعه این کتاب مفید را به شما خوبان توصیه می کنم: 1001 پرسش پیش از ازدواج، ترجمه فرناز فرود، انتشارات صابرین.

هر کجای ایران که زندگی میکنید میتونید این کتاب رو به صورت آنلاین از کتابفروشی های آنلاین خریداری کنید. پیشنهاد من اینه که از فروشگاه جیحون یا از فروشگاه بخوان بخرید.طبقه بندی: ازدواج، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 23 شهریور 1392 توسط | نظرات ()
برای خواندن مطالب بیشتر به وبلاگ دیگر من مراجعه کنید :
www.dotnetdream.mihanblog.com
برای خواندن مطالب باز جدیدتر به وبلاگ جدید من مراجعه کنید :
www.dotnetboy.ir
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
»
پیوند ها
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :